Doporučte přítele a získejte odměnu
Loading...
739 742 805 Volejte v po-pá: 9-18 hod

Fio banka navazuje na úspěšné sedmnáctileté působení skupiny Fio na českém trhu a svým způsobem je zdejším unikátem. Jedná se totiž o banku v čistě českých rukou, kdy navíc majitelé působí ve skupině již od doby jejího založení, tedy od roku 1993. Banka se profiluje jako bezpoplatková a zároveň inovativní. Do jejího portfolia patří kromě klasických bankovních služeb i organizace mimoburzovního trhu s cennými papíry, RM-SYSTÉMU, a.s. A jaká jsou specifika jejích hypotečních produktů?

Banka zdarma nabízí poskytnutí úvěru, vedení běžného i úvěrového účtu, rezervaci prostředků i čerpání úvěru. Rovněž zatím jako jedna z mála umožňuje předčasné splacení částky od 50 tis. Kč výše bez poplatků a sankcí. Tato výhoda se však nevztahuje na celkové splacení z důvodu převedení hypotéky do jiné finanční instituce.

Formou hypotečního úvěru si lze půjčit 300 tis. Kč – 10 mil. Kč se splatností od 5 do 30 let. Maximální výše úvěru je dále omezena hranicí 85 % hodnoty zastavované nemovitosti. Lze si rovněž vybrat mezi pevnou nebo variabilní úrokovou sazbou. Kromě žadatele o úvěr můžou v žádosti samotné figurovat až 3 spoludlužníci. 

Hypotéku je možné využít na úhradu kupní ceny, doplatek v dražbě, rozdílu cen při směně, výstavbu a dostavbu nemovitosti, vypořádání spoluvlastnických vztahů (společného jmění manželů aj.) spojených s nemovitostí, refinancování ve smyslu splacení úvěru poskytnutého jinou finanční společností s účelem shodným s hypotékou, úhradu členského podílu v bytovém družstvu či převod členských práv v bytovém družstvu.

V rámci Hypospořícího konta lze při vložení minimálně 50 tis. Kč  na toto konto dosáhnout snížení jistiny úvěru právě o vloženou částku, díky čemuž je placen nižší úrok. Ten může mít teoreticky hodnotu 0 %, když se vložené prostředky rovnají výši celé zbývající jistiny. Úspory jsou přitom neustále k dispozici a lze s nimi libovolně nakládat.

Více informací o hypotečních produktech Fio banky je přehledně k nalezení zde.