phone 736 784 542
Volejte v po-so: 8-19 hod

ZDARMA propojení na hypotečního specialistu

Propojení se specialistou

Air Bank, jež na českém trhu působí od roku 2011 a za tu dobu se již pevně etablovala na trhu, vstoupila v širší známost především díky zdařilému marketingu a reklamním spotům. Jaké podmínky a služby zájemcům o hypotéku nabízí?

Nejprve je však nutné, pokud jste zájemce o hypoteční úvěr, si uvědomit, že Air Bank nabízí pouze možnost refinancování stávajícího hypotečního úvěru od jiné banky, nikoliv vyřízení nové hypotéky. Toto je zásadní odlišení od většiny dalších bank na českém trhu. Zároveň, vzhledem k tomu, že Air Bank se snaží klást důraz především na jednoduchost, je nabízeno pouze jedno fixační období, a to pětileté, s úrokovou sazbou 1,99 % p.a. V tomto banka výrazně zaostává za konkurencí, kdy je naopak mnohem větší poptávka po víceletých fixačních obdobích, především kvůli bezprecedentně nízkým úrokovým sazbám.

Pokud Vás nezaujala předchozí varianta, zkouší to Air Bank ještě s pohyblivou sazbou (tzv. floatem) ve výši 2 % p.a. Pouze tímto by rovněž nabídka banky zaostala za konkurencí, nabízený float má však jednu jedinečnou vlastnost – má strop na úrokovou sazbu, konkrétně ve výši 2,50 % p.a., který je daný na pět let dopředu. Tím se do značné míry omezují rizika vyplývající z charakteru floatové sazby.

Air Bank se dále snaží profilovat jako nízkopoplatková banka. Můžete tedy očekávat nulový poplatek za zpracování úvěru, vedení úvěrového účtu či za mimořádnou splátku. Jediné poplatky jsou za odhad ceny nemovitosti a za případné převedení úvěru mimo výročí fixace do jiné banky. Většině těchto poplatků se dá předejít již i u konkurence, vyžaduje to však určité úsilí a čas.

Za největší klad se však dají považovat možnosti nakládání s hypotečním úvěrem po jeho sjednání. Dostanete se do nečekaných finančních obtíží? Můžete si snížit splátky na minumum, a to kdykoliv a bez poplatku. Nebo Vám přišel větší finanční obnos a rádi byste jej použili na částečné umoření úvěru? Opět není problém. Skvělým nápadem je i tzv. Chytrá rezerva. Ta umožňuje klientům odkládání libovolných finančních prostředků právě do této rezervy, která funguje jako určitý předstupeň před uhrazením jistiny hypotéky. O částku uloženou v rezervě si tak snížíte úročenou výši hypotéky (platíte tedy méně na úrocích). Zároveň je ještě možné si peníze z této rezervy i v případě potřeby vybrat. Jedná se o poměrně jedinečný koncept, který je velmi kladně hodnocen.

Pokud tedy přemýšlíte nad refinancováním Vašeho stávajícího hypotečního úvěru, nevadí Vám krátké fixační období a před nižšími úroky upřednostníte flexibilitu, je pro Vás Air Bank správnou volbou.

Více informací o hypotečních produktech Air Bank je přehledně k nalezení zde.