phone 736 784 542
Volejte v po-so: 8-19 hod

ZDARMA propojení na hypotečního specialistu

Propojení se specialistou

Česká spořitelna patří mezi největší poskytovatele nejen hypotečních úvěrů v České republice. Těží ze své rozsáhlé sítě poboček, administrativního zázemí, dlouholeté tradice a obecně síly stabilní instituce. Především novým klientům vychází spořitelna maximálně vstříc, což se projevuje především na poplatkové struktuře (absence „populárních“ poplatků za vedení účtu, odchozí/příchozí platby apod.). Spořitelna rovněž drží nastavený trend výše úrokových sazeb či různých slevových akcí dlouhodobě, je tedy pro potenciální klienty dobře čitelná a předvídatelná.

Ohledně vyřízení samotné hypotéky jistě potěší, že spořitelna zrušila poplatek za zpracování úvěru a při využití slevové kampaně i poplatek za odhad nemovitosti (u bytů je pak možnost on-line ocenění zdarma permanentně). Minulostí je i poplatek za vedení účtu spojeného s hypotékou.

K hypotéce je možné si sjednat službu Variabilita splátek, díky které je možné vždy po 12 pravidelných měsíčních splátkách změnit výši splátek či je přímo odložit až na 3 měsíce nebo splácení až po 3 měsíce úplně přerušit. Zajímavou je pak služba související s výstavbou, kdy je možné čerpat bez dokládání faktur.

Všechny doplňkové služby, které Česká spořitelna nabízí, je pak možné kdykoliv v průběhu hypotéky sjednat či zrušit a využívat je tak tehdy, kdy klientovi přijdou vhod. Nevýhodou je samozřejmě cena, kdy většina služeb je zpoplatněna jednorázovým či pravidelným poplatkem. Proto by měl každý pečlivě zvážit, která konkrétní služba mu může být prospěšná.

U výstavby nabízí spořitelna čerpání až 500 tis. Kč nad aktuální hodnotu zástavy na začátku výstavby, což značně usnadňuje zprocesování celého projektu.

Česká spořitelna umožňuje rovněž využít i tzv. překlenovací financování, kdy se někomu naskytla možnost např. nákupu nového bytu, ovšem pro svůj stávající byt ještě nemá kupce a nechce ho narychlo prodávat pod cenou. Díky tomuto typu financování má až dva roky čas na nalezení vhodného zájemce a následného doplacení úvěru.

Specialitou je financování montovaných domů, kdy při výstavbě montovaného domu spořitelnou vybraným zhotovitelem umožní klientovi čerpání hypotéky až do 90 % ceny díla ještě před dokončením výstavby.

Ohledně družstevních či obecních bytů umožňuje Česká spořitelna čerpání hypotéky na jejich pořízení i v případě, kdy takovouto hypotéku není možné přechodně zajistit zástavním právem a není k zajištění k dispozici jiná nemovitost.

U investičních bytů lze využít hypotéky na pronájem, tedy určené k pronájmu třetím osobám, kdy v rámci posuzování žádosti o úvěr lze doložit i předpokládané budoucí příjmy z pronájmu.

Pro podnikatele může posloužit obratová hypotéka, kdy pro účely posouzení žádosti o úvěr spořitelna umožní klientovi doložit příjem pouze na základě obratu z daňového přiznání. Pokud jeho podnikání neskončilo ztrátou za minulé zdaňovací období, uzná spořitelna až 20% z obratu jako jeho příjem.

Česká spořitelna nabízí opravdu široké spektrum služeb, kterými se snaží zaujmout. Hypotéka, tak jako všechny další produkty od této banky, je propojena s klientským programem iBOD, což lze brát vzhledem k jeho rozsahu rovněž jako významný benefit.

Více informací o hypotečních produktech České spořitelny je přehledně k nalezení zde.