phone 725 369 045
Volejte v po-so: 8-19 hod

ZDARMA propojení na hypotečního specialistu

Propojení se specialistou

Raiffeisenbank nabízí široké spektrum bankovních služeb soukromé i firemní klientele. Na českém trhu působí již od roku 1993. Klienty obsluhuje v síti 130 poboček a klientských center, poskytuje rovněž služby specializovaných hypotečních center, osobních, firemních a podnikatelských poradců. Podle celkových aktiv je pátou největší bankou na českém trhu. Banka se zaměřuje především na náročnější klientelu, která má zájem o vysokou kvalitu služeb, aktivní správu svých financí a profesionální poradenství. A co nabízí v oblasti hypotečních úvěrů?

Hypotéka od Raiffeisenbank je splatná až 30 let, ve výši od 300 tis. Kč do 20 mil. Kč, s možností fixace od 1 do 15 let nebo plovoucí úrokovou sazbou. Maximální počet žadatelů o hypotéku jsou 4 osoby.

Banka umožňuje použít až 20 % finančních zdrojů z hypotéky na cokoliv. K projednání hypotéky bance stačí i nepodepsaný návrh kupní smlouvy nebo smlouva o budoucí kupní smlouvě. Vyřízení a správa hypotéky je bez poplatků.

Hypotéka na výstavbu je poskytnuta i v případě, že bude klient stavět svůj dům sám – bez smlouvy o dílo s jedním dodavatelem. Zároveň při výstavbě banka zasílá peníze přímo na účet klienta, tedy bez dokládání faktur.

Banka dále nabízí Hypotéku se zápočtem úspor (Offset). Klientovi zřídí k hypotéce offsetový spořicí účet s nulovým úročením, na který si převede své úspory. Měsíční úroky z hypotéky bude pravidelně účtován pouze z rozdílu mezi nesplacenou jistinou úvěru a zůstatkem spořicího účtu. Prostředky na spořicím účtu jsou tak fakticky zhodnocené stejnou sazbou, která by byla placena z vyčerpané části hypotečního úvěru. Díky tomu lze výrazně ušetřit na úrocích za hypotéku. Prostředky ze spořicího účtu je možné kdykoli vybrat. Zápočet lze začít uplatňovat počínaje dnem dočerpání úvěru. Poprvé se tedy offsetový výnos může uplatnit v první anuitní splátce.

Kontokorentní hypotéka je dalším speciálním produktem od Raiffeisenbank, který je v podstatě kontokorentním úvěrem zajištěným nemovitostí. Tento kontokorent bude možné využívat 1 rok až 10 let, splácet se budou pouze úroky z vyčerpané částky. Kontokorentní rámec je možné kdykoli podle potřeby použít, a to i opakovaně a bez určení účelu. Každý vklad peněz na účet snižuje vyčerpaný rámec, což vede ke snížení úroků, které je nutné zaplatit. Hypotéku lze v tomto období kdykoli bez sankce ukončit nebo splatit. Po ukončení období čerpání bude úvěr převeden na klasické anuitní splácení s fixní úrokovou sazbou.

Banka dále nabízí Hypotéku na pronájem nebytových prostor (Profit) či Předhypoteční úvěr, jenž je vhodný např. na financování montovaných staveb.

Z ostatních produktů od skupiny Raiffeisen je možné zmínit pojištění majetku či schopnosti splácet.

Více informací o hypotečních produktech Raiffeisenbank je přehledně k nalezení zde.