phone 739 742 805
Volejte v po-so: 8-19 hod

ZDARMA vyřízení hypotéky na klíč

Hypotéka na klíč

Klic

reprezentativní příklad

banka

Omlouváme se,

hypoteční domy standardně nenabízí Vámi požadovaný úvěr.
Pro nestandardní nabídku Vás bude kontaktovat náš
hypoteční specialista.

UniCredit jde proti proudu a snižuje sazby

Vydáno 4. 4. 2017

V souvislosti s posledními regulatorními opatřeními ze strany ČNB, které vstoupily v platnost 1. dubna a jež se týkaly snížení doporučované hranice LTV pro poskytnutí hypotečního úvěru, se všeobecně očekává spíše mírný nárůst úrokových sazeb, především u hypoték s LTV mezi 80 a 90 %. Banka UniCredit jde však přesně opačným směrem a jako první z bankovních institucí od loňského léta sazby plošně snížila.

Proti všem

Pohyb sazeb směrem dolů se týká především krátkodobých fixací, tedy oproti stávající nabídce je rozdíl hlavně u těch jedno a dvouletých. Nově je tak možné dosáhnout na hypotéku se sazbou od 1,29 %, když dosavadní sazby za stejných podmínek začínaly na 2,49 %. K jejímu získání je nutné splnit řadu náležitostí - aktivní využití kreditní karty, sjednání pojištění schopnosti splácet, celková výše úvěru musí být nad 1 mil. Kč, doba fixace je 1 rok, hodnota LTV nesmí překročit 80 %.

Obecně však banka sazby v pásmu do 80 % LTV snížila o 0,1 - 0,2 %. Sazby v pásmu od 80 do 90 % LTV jsou oproti těm minimálním nabízeným vyšší o 1,5 %.

Většina bank na trhu zatím s razantnější úpravou sazeb vyčkává. Je tak stále možné, že příkladu UniCredit budou následovat i další.

 

Autor: Vojtěch Hebnar