phone 737 580 212
Volejte v po-so: 8-19 hod

ZDARMA vyřízení hypotéky na klíč

Hypotéka na klíč

Klic

Československá obchodní banka, a.s. je největším univerzálním bankovním ústavem v České republice. Dominance se snaží dosáhnout i na trhu hypotečních úvěrů. Zde je však potřeba určitým způsobem rozlišovat mezi samotnou ČSOB a Hypoteční bankou, což je člen skupiny ČSOB a přímý specialista na hypoteční úvěry. Co tedy potenciálním zájemcům o hypotéku samotná ČSOB nabízí?

Při splnění podmínky příjmu 15 tis. Kč měsíčně nabízí banka Plus Konto zdarma (neomezené příchozí a odchozí platby, dále neomezený počet inkas a výběrů zdarma z domovské sítě bankomatů) jako účet pro splácení. Dále zajistí odhad, výpis z katastru nemovitostí i pojištění samotné nemovitosti, kdy se takto banka snaží využít synergií uvnitř skupiny ČSOB (patří sem totiž i ČSOB Pojišťovna). To však automaticky neznamená, že výše uvedené služby jsou zdarma.

Ohledně samotné podoby úvěru ČSOB nabízí zatím ne příliš rozšířenou možnost si splácení rozložit až na 40 let. U výstavby a rekonstrukce dále není nutné dokládat faktury

Banka rovněž nabízí službu mimořádné splátky zdarma. Po každých 12 řádných splátkách tak bude mít klient možnost bez sankce splatit až 20 % z aktuálního zůstatku úvěru. Zajímavou a často vyhledávánou službou je i možnost čerpat již na základě vkladu zástavního práva do katastru nemovitostí. Tato služba je u ČSOB dostupná za poplatek.

ČSOB dále umožňuje expresní ocenění bytu zdarma. Ostatní typy odhadů jsou již zpoplatněny. Ohledně dalších nákladů banka vyžaduje i poplatek za zpracování úvěrové žádosti.

Banka nabízí speciální režim úvěrování tzv. studentského bydlení. Kromě zpracování úvěrové žádosti zdarma a zvýhodněné úrokové sazby je nejdůležitější věcí to, že za „studenty“ mohou dočasně ručit příjmem jejich rodiče, aniž by to negativně ovlivnilo délku splácení, potažmo na to navázanou výši měsíční splátky. Jakmile by pak „studenti“ sami dosáhli dostatečného příjmu pro samostatné splácení, rodiče by následně z úvěru vyvázali.

V případě refinancování umožňuje banka v některých případech schválit žádosti i bez dokládání příjmů. Pokud by klienti zůstali u banky po celou dobu splácení úvěru a při splnění dalších podmínek, „zaplatí“ za ně ČSOB 4 % z půjčené částky, což se projeví hned od počátku splácení, jelikož banka již dopředu počítá s tím, že klient bude reálně celkově platit méně. Samotný bonus je pak splacen ve dvou částech - první 2 % po 12 letech splácení, zbytek na konci splatnosti.

Více informací o hypotečních produktech České spořitelny je přehledně k nalezení zde.